До уваги міжнародних вантажних перевізників, які перетинають кордон у пункті пропуску Ужгород - Вишнє Нємецьке!
Фінансова Адміністрація Словацької Республіки повідомляє, що з 1 листопада 2024 року у Словацькій Республіці була запущена нова експортна система (далі - AES) і, у порівнянні з іншими країнами, у роботі системі не виникало серйозних проблем. Це також підтверджує перша статистика, коли з 1 по 7 листопада 2024 року митна система Словаччини прийняла 13 291 митних декларацій та 1007 попередніх митних декларацій у пункті пропуску Ужгород - Вишнє Нємецьке.
Швидкість руху вантажних автомобілів, які знаходяться в зоні митного оформлення, залежить від виду транспортного засобу, а також виду, кількості та характеру вантажів, що перевозяться, правильності та повноти оформлення супровідних документів. Крім того, щорічно повторюваною проблемою в цей період є майже вичерпаний обсяг транспортних дозволів, виданих перевізниками 3-х країн (за межами ЄС). Час митного оформлення у пункті пропуску Ужгород - Вишнє Нємецьке збільшився через те, що одразу дві країни-учасниці (Польща та Словаччина) запровадили нову експортну систему (AES). Станом на 08.11.2024 час очікування на кордоні з Україною в Республіці Польща становить від 8 до 11 годин. Також Республіка Польща запустила нову систему, пов’язану зі зміною системи оплати проїзду SENT. Станом на 08.11.2024 у пункті пропуску Чоп - Захонь (Угорщини) фіксується найкоротший час очікування. Логістичні заходи, вжиті у співпраці з поліцією, усунули блокування руху на прилеглих дорогах, наразі немає заторів, зменшується кількість вантажівок у черзі на виїзд зі Словаччини. Час митного оформлення експорту подовжується також через відсутність у митних деклараціях елементів безпеки. У випадках, коли митні декларації не містять даних безпеки, також додатково необхідно подати попередню митну декларацію.
Фінансова Адміністрація Словаччини закликає перевізників мати всі супровідні документи до прибуття у прикордонний пункт пропуску Ужгород - Вишнє Нємецьке. Водночас ми активно попереджаємо громадськість про те, що всім суб’єктам господарювання, які знаходяться в ЄС або суб’єктам із третіх країн, які комунікують з митними адміністраціями держав-членів ЄС, необхідно присвоїти номер EORI. Цей номер необхідно використовувати в будь-яких комунікаціях з митними органами. Наприклад при поданні митної декларації (при імпорті, експорті та транзиті). Суб’єкт господарювання, який має намір провадити зовнішньоекономічну діяльність, повинен подати заяву на реєстрацію, заповнивши та надіславши відповідну електронну реєстраційну форму на сайті Фінансової Адміністрації в розділі "Система ідентифікації та реєстрації суб’єктів господарювання (EORI)" (фізична особа (водій-працівник підприємства) не може бути зареєстрована самостійним перевізником):
Оновлено: 11.11.2024