Які переваги дає використання NCTS?

Ставай учасником NCTS: одна декларація та одна гарантія для переміщення товарів між 36 країнами.

Нова комп'ютеризована транзитна система (New Computerized Transit System – NCTS) – це система, в основі якої лежить Конвенція про процедуру спільного транзиту. NCTS доступна лише для країн-учасниць Конвенції. NCTS пов’язує митні служби в країнах-учасницях Конвенції, дозволяючи обмін митними даними для контролю за транзитними переміщеннями. NCTS – це система, до якої підприємства (суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності) подають митні декларації в електронному вигляді для поміщення товарів під процедуру спільного транзиту . NCTS – це система, яка використовується країнами-учасницями Конвенції для контролю за переміщенням товарів під процедурою спільного транзиту, підвищує ефективність та безпеку транзитних переміщень вантажів.

NCTS з’єднує митні служби в країнах-учасницях Конвенції, дозволяючи обмінюватися митними даними. Приєднання до Конвенції дозволяє Україні обмінюватися митною інформацією із 35 країнами.


Хто може виступати суб'єктом режиму у спільному транзиті?

Відповідно до Конвенції про процедуру спільного транзиту суб'єктом процедури є особа, яка подає транзитну декларацію або від імені якої подається така декларація.

Суб’єкт процедури несе відповідальність за:


Як отримати спрощення NCTS?

Для отримання авторизації на застосування транзитного спрощення “використання загальної гарантії” підприємство має відповідати критеріям та/або умовам встановлених додатком 1 до Порядку проведення митними органами оцінки (повторної оцінки) відповідності підприємства критеріям та/або умовам надання авторизації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2022 року «Деякі питання реалізації положень Митного кодексу України щодо надання авторизацій».

Для отримання авторизації на застосування транзитного спрощення «використання загальної гарантії» підприємство подає до Держмитслужби заяву про надання авторизації на застосування транзитного спрощення, анкету самооцінки підприємства, а також розрахунок референтної суми загальної гарантії. Пояснення до заповнення зазначених документів затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2022 року «Деякі питання реалізації положень Митного кодексу України щодо надання авторизацій».

Упродовж 15 робочих днів з дати реєстрації документів поданих підприємством Держмитслужба здійснює їх попередній розгляд, за результатами якого приймає рішення:


Детальніше про NCTS в Україні на сайті Державної митної служби України

Запити до Служби підтримки з 08:00 до 20:00 годин в робочі дні приймаються:

• Веб-сайт https://help.customs.gov.ua

З 20:00 до 08:00 години у робочі дні, у вихідні та святкові дні запити щодо усунення критичних технічних проблем роботи NCTS приймаються на електронну поштову скриньку: ncts-monitoring@customs.gov.ua

Сектор впровадження і супроводження спільного транзиту (NCTS) та запровадження національної електронної транзитної системи відділу контролю за переміщенням товарів Закарпатської митниці: <tel="380312649606">+38 0312 649606</tel>


Чи корисною була інформація?Щиро вдячні за відгук

НА ГОЛОВНУ

An error has occurred. This application may no longer respond until reloaded. Reload 🗙