Порядок переміщення товарів гуманітарної допомоги через митний кордон України на час дії воєнного стану в Україні

Подати гуманітарну декларацію онлайн
Завантажити форму декларації
Завантажити форму гарантійного листа

Особа, яка переміщує товари гуманітарної допомоги обирає червоний коридор для проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України, оскільки такі товари підлягають обов’язковому письмовому декларуванню. Митне оформлення здійснюється без сплати митних платежів.
Особа, що переміщує товари гуманітарної допомоги заповнює бланк декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, форму якої Ви можете завантажити вище. Декларація може заповнюватися в електронному вигляді 
онлайн, для цього натисність на кнопку "Подати гуманітарну декларацію онлайн" вище.
Особа, що переміщує товари гуманітарної допомоги, додає до декларації товаросупровідні документи (за наявності), в яких міститься інформація про донора (відправника), отримувача (реципієнта) гуманітарної допомоги та найменування, кількість товарів гуманітарної допомоги, що ввозиться. Переміщення товарів гуманітарної допомоги зі списку нижче можливе виключно за умови подання до митних органів гарантійного листа кінцевого користувача товарів, форму якого Ви можете завантажити вище.

Перелік товарів гуманітарної допомоги, для переміщення можливе за умови подання до митних органів гарантійного листа кінцевого користувача товарів:


Звертаємо увагу, що відповідно до положень Закону України "Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори" ввезення лікарських засобів, що містять наркотичні чи психотропні речовини** можливе виключно за наявності дозволу*** на право ввезення (вивезення) чи на право транзиту наркотичних засобів, психотропних речовин або прекурсорів наркотичних засобів і психотропних речовин, який видається Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

<b>01 грудня 2023 року</b> набирає чинності новий Порядок пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.2023 № 953:

Ознайомитися з новим Порядком

* з метою визначення відповідності переміщуваних товарів волонтерами, товарам, що внесені до відповідних списків товарів, що підлягають державному експортному контролю, а також оформлення відповідного висновку недержавної експертизи щодо ідентифікації товару, Ви можете звернутися до уповноважених суб'єктів на здійснення діяльності щодо попередньої ідентифікації товарів у галузі державного експортного контролю, перелік яких наведено на веб-сайті Державної служби експортного контролю України за посиланням нижче.

Перелік уповноважених осіб на здійснення попередньої ідентифікації товарів у галузі держекспортконтролю
** перелік наркотичних чи психотропних речовин

*** більше про отримання дозволу

Оновлено: 20.09.2023

Постанова КМУ від 01.03.2022 № 174 "Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану"

Питання-відповіді щодо обліку гуманітарної допомоги

Постанова Кабінету Міністрів України від 05.09.2023 № 953

Чи корисною була інформація?Щиро вдячні за відгук
До переміщення товарів
На головну

An error has occurred. This application may no longer respond until reloaded. Reload 🗙